Nadační fond J&T představil kampaň "HLEDÁME RODIČE"

Nadační fond J&T představil novou celorepublikovou kampaň s názvem HLEDÁME RODIČE.
Edukačně-náborová kampaň má napomoci nejen k celkové osvětě a edukaci o pěstounství, ale také k samotnému náboru pěstounů.

Cíle kampaně v bodech:

1. Zvýšit informovanost a zájem veřejnosti o pěstounství

2. Zvýšit reputaci pěstounů na veřejnosti

3. Pomoci nalézt nové pěstouny ve všech krajích České republiky

Kampaň HLEDÁME RODIČE , odstartovala v úterý 25. září tiskovou konferencí v Praze , za účasti patronů kampaně z řad známých osobností: Ondřeje Vetchého, Saši Rašilova a Davida Švehlíka, kteří však nejsou jedinými podporovateli této kampaně. Mediálními partnery projektu jsou regionální Deník a Česká televize, kde bude také vysílán reklamní spot kampaně. Veřejnost se bude moci s kampaní seznámit nejen prostřednictvím televize, ale také díky rozsáhlé reklamní kampani na venkovních reklamních plochách.

Pro všechny, kteří o pěstounskou péči projeví zájem, je připravena bezplatná telefonní linka 800 888 245, kde naši odborníci poskytnou zájemcům veškeré informace a zodpovědí konkrétní dotazy. Detailní informace o pěstounství budou rovněž dostupné na webu s interaktivní poradnou www.hledamerodice.cz a v tištěné příručce Já pěstoun, kterou si budou moci zájemci stáhnout, nebo objednat zdarma. Zájem o problematiku pěstounské péče by měl probudit také profil „Hledáme rodiče: Pěstouny“ na sociální síti Facebook. Kampaň lze podpořit také zakoupením ručně vyráběných šperků z limitované edice „Hledáme rodiče“, od známé designérky Báry Nussbaum. Šperky bude možné zakoupit prostřednictvím webových stránek kampaně.

Nejen pro spolupracující organizace jsou připravené propagační a informační materiály o kampani a pěstounství, které Vám velmi rádi zašleme. Uvítáme veškeré náměty, jak kampaň přinést ještě více k Vám do regionu a jak se můžete zapojit popřípadě na kampaň navázat vlastními aktivitami Vaší organizace.

Kampaň HLEDÁME RODIČE startuje v rozhodující chvíli probíhající reformy pěstounství a v době klíčového rozhodování o novele zákona o sociálně-právní ochraně dětí, kterou nedávno vetoval prezident Václav Klaus. Jsme tak připraveni aktivně využít kampaně také na půdě Poslanecké Sněmovny při opětovném hledání podpory sto jedna poslanců pro zmiňovaný návrh zákona.

V případě dotazů je možné se obrátit na níže uvedené kontakty.

Nadační fond J&T
Pobřežní 297/14, 186 00 Praha 8
Tel.:+420 221 710 374, +420 221 710 124
Mobil:+420 724 829 390
e-mail: nadacnifondjt@nadacnifondjt.cz
www.nadacnifondjt.cz

PřílohaVelikost
David Svehlik_Sasa Rasilov_detsky psycholog Radek Ptacek a pestounka a lektorka Martina Vancakova na tiskove konferenci kampane Hledame rodice[1].jpg1.67 MB
kampanJandT.doc118.5 KB